Výhody a nevýhody WordPressu

WordPress patrí medzi najrozšírenejšie redakčné systémy. Je obľúbený, pretože sa s ním pracuje ľahko. Dá sa prispôsobiť danému užívateľovi a poskytuje veľa funkcií. Tak ako každá vec, aj tento systém má však svoje mínusy. Aké sú hlavné výhody a nevýhody WordPressu?

CSenApg 7VbHHvlt xpeFs5B7CaG8UUGGi9IuK7CZJeInYdph0Ipg0Xgm0EG9nIXPVxPx1 b8E30eQ4eihmFaUbQ4ncRcNRjIpZpnr75hIQ9XKAbU6w5kfWaSfQ7S9IfA9LTHQ5t
zdroj: Pexels.com

Výhody

Vhodný pre začiatočníkov

Asi tou najväčšou výhodou WordPressu je to, že je vhodný pre začiatočníkov. Keď sa rozhodnete využívať ho, nepotrebujete ovládať HTML ani CSS. Všetky funkcie si môžete nastaviť pomocou predinštalovaných šablón alebo pluginov. 

Je zadarmo

Ak nechcete investovať do redakčného systému, WordPress je pre vás to pravé. Prečo? Pretože je zadarmo a nemusíte nič platiť. Dokonca, zadarmo máte aj veľké množstvo bezplatných šablón. 

TIP: 

Chcete posunúť svoj web na vyššiu úroveň? Vyskúšajte platené šablóny. Tie vyzerajú profesionálne. Mnohé taktiež nie sú príliš drahé. 

WordPress Builder

Na tvorbu webu môžete použiť aj builder. Ten vám umožňuje vytvoriť web bez akéhokoľvek obmedzenia. Pomocou builderu môžete upravovať stránku či písať text bez používania zložitých kódov. 

Vďaka WordPress builder môžete skúšať aj zaujímavé šablóny s buildrami. Medzi najznámejšie sa radia: 

  • Divi 
  • Themify 
  • Neve

zmFOigvHa9eLpIXozWbUKs5F i1fmcSSunjk4gb9xB 0tiluB 1nJB0ENzKFOpSeS0Lvz9bvSqmKsrP5lducUc jujAestODyQEPUx3TnKnpd3IBUtUdyGSx5 uBVvAgiSx8Rsy
zdroj: Pexels.com

Nevýhody

Za šablóny platíte pravidelne

Menšia nevýhoda môže nastať pri platených šablónach. Pri kúpe síce zaplatíte jednorazový poplatok, ale pri niektorých pravidelne ročne ešte platíte podporu a aktualizácie. Šablóny sa neustále vyvíjajú. 

Závisí to od jednotlivých typov šablón. Pri niektorých máte podporu v cene dlhšie, pri iných kratšie. Každopádne treba počítať s tým, že ak do budúcnosti chcete mať podporu a aktuálnu verzia, treba si na to pár eur odložiť.

Vedeli ste, že …

… WordPress dnes využívajú aj veľké weby a spoločnosti? 

Medzi nimi môžeme nájsť napríklad The New Yorker, Microsoft News, Mercedes-Benz či Sony Music. 

Prispôsobíte ho len do určitej miery

Aj keď WordPress vyzerá, že sa dá prispôsobiť presne podľa vás, nie je to úplne tak. Pokročilí užívatelia si ho vedia prispôsobiť maximálne na 98 %. Ak máte nejaké špecifické požiadavky, je potrebné programovanie. 

Zhrnutie

Používanie WordPressu je jednoduché a rýchle. Redakčný systém je vhodný ako pre začiatočníkov, tak aj pre pokročilých. Poskytuje široké možnosti. Práve vďaka tomu ho využívajú milióny ľudí po celom svete. Nevýhodou sú platené šablóny a pri niektorých zásahoch budete potrebovať profesionálnu pomoc.